0
0

سلام مرسی از کمکتون
ببخشید من دوتا سوال دیگه هم داشتم .
اول اینکه من یه برنامه دارم با 3200 تا فعالیت .از یک پروژه ساختمانی . تازه مدیریت تاکید داره که WBSتا سطوح ییشتری باید شکسته بشه واسه کنترل زمان . میخاستم بدونم ک وقتی تو یک برنامه حجم فعالیت ها انقدر زیاد باشه واسه درصد وزنی چه کاری رو باید انجام بدم؟آیا باید منابع رو تعریف کنم و تک تک تخصیص بدم؟که این کار به نظرم آمار خطا رو خیلی میبره بالا.اون حجم فعایت و اونقدر متریال و نیرو انسانی و … چقدر باید واحد متره قوی باشه که متریال رو موقع برنامه ریزی درست متره کنه؟ و همچنین براورد قیمتاش!!!
اونم تو پروژه های ساختمانی که تصمیمات آنی خیلی زیاده و یکدفعه وسط پروژه با توجه به هزینه ها مدیریت تصمیم جدیدی میگیری و همه متره و برآورد دوباره عوض میشه…
من خودم کاری رو انجام دادم که معمولا همه انجام میدن و با اون چیزی که تو کتاب نوشته خیلی فرق میکنه. WF رو تو اکسل حساب کردم . یک منبع تعریف کردم تو پریماورا به اسم WF و تخصیص دادم. نوع پیشرفتم DURATION و با استفاده از ستون های SCHEDULE % COMPLETE و Performance % Complete پروژه رو آپدیت میکنم .ولی تردید دارم نتیجه که دارم میگیرم درست هست یا نه؟ میخاستم ببینم این روش اصلا درسته؟

0
0

با سلام
زمانی که تعداد فعالیت ها زیاد می شود و برای آنکه میزان سهم هر فعالیت از کل پروژه به صفر میل نکند(چون در نرم افزار P6 تا دو رقم اعشار نشان می دهد) پیشنهاد می شود در همان فایل اکسل تمامی w.f ها در 1000،10000 یا 1000000 و یا بیشتر ضرب کنید و بعد به P6 وارد(import) کنید .و روشی که استفاده می کنید درست است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید