0
0

با سلام

مهندس می خواستم بدونم واسه محاسبه در صد پیشرفت برنامه ایی مناسب ترین راه چیه

چون من در مطلبی خوندم استفاده از قسمت status و گزینه update project برای محاسبه درصد پیشرفت برنامه ایی مناسب نیست.

یه سوال دیگه اینکه نحوه رسیم s-curve که در مطالب آموزشی خودتون ارائه شده نمودار را بر اساس ستون Complete%  رسم میکنه اگر بخوایم از این نمودار از حاصلضرب Complete%  *wf رسم بشه باید چیکار کنیم

ممنون از راهنمایی تون

 

 • shahrzad پرسیده شده 3 سال قبل
 • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

با سلام؛

من برا این کار اول فرمول پیشرفت برنامه ای از روش زیر استفاده می کنم

ابتدا WF را در ستون Cost وارد می کنم و تمام فعالیت ها را از نوع Fix Unit قرار می دهم و پیشرفت برنامه ای و واقعی رو از روش های زیر حساب می کنم.

پیشرفت برنامه ای:

 1. IIf([Date1]<[Baseline Start];0;IIf([Date1]>[Baseline Finish];100;(ProjDateDiff([Baseline Start];[Date1];[Task Calendar])/[Baseline Duration])*100))=PC0
 2. PC0*[Cost]*0.01=PC1 و Roll up می کنم.
 3. IIf([Cost]=0;[PC0];([PC1]/[Cost])*100)=PC2 و گزینه use Formula را فعال می کنم. با این کار PC2 درصد پیشرفت برنامه ای رو نشون میده، فقط یک نکته مونده که Date1 v رو یک ستون از جنس Date تعریف می کنم و تاریخ های دلخواه Update برنامه ای رو در اینجا وارد می کنم. برا قشنگی کار می تونیم علامت “%” رو نیز کنار PC2  قرار دهیم برا اینکار ابتدا یک ستون از نوع Text می سازیم و اسم اونو مثلا PC3 قرار میدیم، حال PC3 رو طبق فرمول زیر محاسبه می کنیم .
 4. PC3=PC2 و گزینه use Formula  رو فعال می کنیم. و دوباره یه ستون دیگه از جنس Text تعریف می کنیم و از روش زیر درصد پیشرفت برنامه ای رو حساب می کنیم:
 5. Text1] & “%” =%Plan Complete]
 6. درصد پیشرفت واقعی رو نیز با ایجاد یک ستون از نوع Number به صورت زیر حساب می کنیم:
 7. IIf([Cost]=0;[% Complete];([Actual Cost]/[Cost])*100)=AC  و گزینه use formule رو فعال می کنیم. می تونیم علامت “%” رو نیز طبق مطالب فوق نیز به این قسمت اضافه کنیم.
 8. فقط یک نکته اونم این که درصد پیشرفت واقعی در ستون %Complete وارد شود و از update کردن برنامه از روش Update Projetc که در خود نرم افزار وجود دارد اجتناب گردد و برنامه رو پس از هر Update واقعیف   Reschedule کنید.
 • با سلام ضمن تشکر از آقا rahman در خصوص ارائه نظر برای محاسبه درصد پیشرفت برنامه ای و واقعی در نرم افزار MSP ،ولی این روش خیلی پیچیده است و کاربر را دچار سردرگمی می کند، روش های ساده دیگری هم وجود دارد که بتوانید %Plan و %Actual در نرم افزار MSP محاسبه بفرمائید. که در ادامه این بخش توضیح خواهم داد.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید