0
0

سلام، اقای مهندس نجات خواه اگر بخواهیم درصد پیشرفت برنامه ای فقط در یک ماه را حساب کنیم، از چه فرمولی باید استفاده کرد. نرم افزار درصد پیشرفت برنامه ای را به  صورت تجمعی از ابتدای پروژه تا تاریخ جاری حساب می کند ولی می خواهیم درصد پیشرفت برنامه ای را در طول یک ماه خاص مثلاً مرداد ماه حساب کنیم.

منظورم استفاده از Progress data نيست كه در اكسل پيشرفت تجمعي برنامه را در دو ماه توالي از هم كسر كنيم، منظور من ايجاد يك ستون در نرم افزار P6 در اين رابطه و محاسبه ان با فرمول در خود P6 است. ممنون ميشم اگر راهنمايي بفرماييد.

بسیار سپاسگزارم از راهنمایی شما

  • شادی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

با سلام

محاسبه پیشرفت دوره ای در سطوح WBS و پروژه در نرم افزار P6 در قیاس با نرم افزار MSP بسیار پیچیده و طولانی بوده و توضیح آن در قالب یک پست امکان پذیر نمی باشد و چنین مباحثی در دوره های آموزشی با مثال عملی و کاربردی آموزش داده می شود .

پیچیده بودن این موضوع به دلیل آن است که در نرم افزار پریماورا P6 بر خلاف نرم افزار MSP گزینه ای به نام Use Formula وجود ندارد که بتوان به راحتی دو ستون پیشرفت تجمعی دوره جاری و پیشرفت تجمعی دوره گذشته را از یکدیگر کسر کرده تا بتوان پیشرفت دوره ای پروژه را محاسبه نمود.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید