0
0

با سلام و ضمن عرض وقت بخیر

گودرزی هستم از شاگردانتون از شرکت تیام شبکه

من یه برنامه زمانبندی دارم درست می کنم که متشکل از تعدادی Task هست بعضی از این Taskها مربوط به کارفرما می باشند که در مراحل مختلف پروژه ما باید منتظر بشیم که اون Task کارفرما مثلا در دو روز انجام بشه یا اینکه ممکنه اصلا ما ندونیم چقدر اون task کارفرما طول میکشه اما چون ادامه کار ما منوط به اتمام Task کارفرما هست مجبوریم که task کارفرما رو در برنامه زمانبندی خودمون بیاریم.

حالا سوال من اینه که چطور task کارفرما رو در برنامه زمانبندی خودم بیارم اما زمان اون task درسته که بر روی تاریخ انتهای پروژه ام تاثیر میذاره اما بر روی مجموع تعداد روزهای پروژه من که در MSP نشون میده تاثیری نذاره؟ یعنی من در ستون Duration فقط مجموع روزهایی رو داشته باشم که مربوط به Task های خودم میشه.

یا اینکه اصلا باید براش کد نویسی کنم؟

 

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

با سپاس

گودرزی

 

0
0

با سلام

خیلی خوشحالم از ارتباط با شما.

در هنگام تهیه برنامه زمانبندی لازم است تمامی شرح و محدوده کار که در قرارداد عنوان شده است ،در نظر گرفته شود.

فعالیت هایی که شامل تعهدات پیمانکار می باشد باید به عنوان Taskدر برنامه زمانبندی پروژه با Duration، توالی مشخص و دیگر موارد لازم (منبع،هزینه و ..) تعریف شود و فعالیت هایی که در تعهد کارفرما بوده و لازم است به عنوان پیش نیاز فعالیت های پیمانکار انجام شوند،لازم است به عنوان Milestone (مایل استون) در برنامه زمانبندی پروژه در نظر گرفته شوند،چون برای پیمانکار خیلی اهمیت ندارد که مدت زمان اجرای فعالبت های کارفرما چقدر است بلکه تاریخ اتمام و تحویل به پیمانکار مهم است که به عنوان مایل استون در برنامه در نظر گرفته شده و سپس فعالیت های پس نیاز مرتبط به آن مایل استون در برنامه زمانبندی تعریف می شوند.

معمولا کارفرما ها در برنامه زمانبندی سطح 3 (سطح کلی ) منضم به قرارداد ،تاریخ تحقق مایل استون های خود را اعلام می کنند و پیمانکار بر اساس تاریخ های مایل استون کارفرما ،فعالیت های خود را تعریف کرده و به عنوان برنامه زمانبندی تفصیلی پروژه جهت تائید به کارفرما ارائه می دهد.

به عنوان مثال در یک قرارداد پیمانکار موظف است تجهیز A را نصب کند که مدت زمان نصب آن مثلا  7 روز از تاریخ 1 بهمن تا 7 بهمن در برنامه زمانبندی تعریف می شود ولی تامین تجهیز A و تحویل آن به پیمانکار بر عهده کارفرما است ،برای این منظور لازم است یک مایل استون با نام” تحویل تجهیز A”  با تاریخ چند روز از قبل از شروع فعالیت نصب (به عنوان 30 دی ماه) در برنامه زمانبندی تعریف شده و سپس با رابطه FS به یکدیگر ارتباط داده شوند.

 

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید