0
0

سلام آقای نجات خواه

اگه بخوایم برنامه زمانبندی پروژه تعمیرات و نگهداری(زمان کل پروژه 1 ساله و مبلغ کل پروژه 5 میلیارد) رو بنویسیم که بر فرض 6 جبهه کاری داریم و قبل کار معلوم نیست  تعمیرات تو کدوم قسمت انجام میشه باید چیکار کرد؟

میشه زمان کارها رو زیاد تر (مثلا یه پروسه 9 ماهه )در نظر گرفت و بعد تو مرحله آپدیت ، زمان رو تقلیل داد؟اگه جوابتون آره هست راهش چطوره؟

میشه با درصدهای پیش فرض مثلا 25 و 50 و …. زمان ها رو آپدیت کرد؟(مثلا من کار رو زدم 6 ماه دیگه انجام بشه اما تو یه ماه 75 درصد کار انجام شده میتونم درصد انجام شده رو برای فعالیت هام انتخاب کنم جوری که تو یه ماه کار انجام شده و فعالیت مادر به 75 درصد برسه؟)

سوال بعدیم در مورد مبلغ پروژست . کل هزینه های ما باید به 5 میلیارد برسه  اما چون کار تعمیرات و نگهداریه دقیق معلوم نیست ( چون دستور کارها رو نداریم و کار موردی هم وجود داره ) کجا چقدر هزینه میشه الان باید چیکار کنم؟

از رو قرارداد به شکل نا مفهومی به کارها اشاره شده . بنظرتون من تو قسمت cost  مبالغ رو وارد کنم ( البته شاید بعضی مبالغ اشتباه باشن و کارفرما  اون مبلغ رو برای جای دیگه ای استفاده کنه) و بعد آپدیت تو مبلغ واقعی بصورت دستی وارد کنم؟

سوال آخرمم در مورد سکته تو کاره

کارفرما میخواد بدونه اگه وقفه ای تو کار صورت گرفته دلیلش چی بوده و تو گزارش قید بشه که مثلا به علت تغییر نظر کارفرما دستور کار عوض شد یا بعلت نبود جوشکار پیمانکار وقفه 3 روزه ای رو به ایجاد کرد

الان میخواستم بدونم باید یه text کنار فعالیت ها باز کنم و مشکل رو بنویسم (باید تو برگه چاپ بشه ) یا شما راه بهتری دارین

شرمنده خیلی سوال پرسیدم

 

0
0

با سلام

جهت تهیه برنامه زمانبندی برای پروژه شما (تعمیرات و نگهداری)لازم است ابتدا با یک سری فرضیات(زمان،هزینه و ..) و ترتیب توالی جبه های کاری ،زمانبندی پروژه را تهیه کنید و هنگامی که وارد فاز Actual شدید و مشاهده گردید فرضیات اولیه نادرست بوده است مجددا Re plan کرده و به عنوان نسخه جدید آن را تهیه کنید.

برای پروژه هایی که از ابتدا Scope (محدوده) و Cost بطور کامل مشخص نیست،می توانید از تکنیک برنامه ریزی موجی غلتان استفاده کنید ،یعنی فعالیت هایی که در هفته یا ماه آتی(فعالیت های نزدیک) مشخص است بصورت تفصیلی و Detail ،فعالیت ها را شناسایی و برنامه زمانبندی و برآورد هزینه را برای آنها تهیه کنید و برای جبهه های کاری که جزئیات آن مشخص نیست(فعالیت های دور)،بصورت مایل استون و به صورت کلی در برنامه در نظر بگیرید و به محض اینکه جزئیات مشخص شد ،فعالیت های آن جبهه کاری را به تفصیل زمانبندی و برآورد هزینه کنید.

جهت درج علل تاخیرات هر فعالیت هم می توانید در Note هر فعالیت آن را بنویسید و یا یک ستون از نوع Text تعریف کرده و موارد را در آن بنویسد و چون می خواهید در پرینت مشحص باشد از همان ستون Text استفاده کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید