0
0

باسلام و تشکر از مطالب مفیدیتان

با توجه به اینکه جهت انجام زمانبندی مجدد می بایست در یک تاریخ مشخص پیشرفت فیزیکی فعالیت ها را در ستون %Complete وارد نماییم و سپس اقدام به Reschedule نماییم یک تضاد در این مرحله به وجود خواهد آمد از آنجایی که ستون %Complete صرفا بر اساس زمان است ولی در اندازه گیری پیشرفت فیزیکی کار معیارهای هزینه و زمان و سختی و … دخیل می باشد لذا ممکن است که که یک کاری از لحاظ پیشرفت فیزیکی 80 درصد پیشرفت داشته باشد ولی به طور غیر واقعی میزان باقیمانده زمانی کار 20 درصد از زمان آن فعالیت باشد ( که از لحاظ ذهنی مقدار کمی است ) از جنابعالی تقاضا می گردد روشی جایگزین در این ارتباط معرفی نمایید.

با سپاس و قدردانی

  • مهدی پرسیده شده 5 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 5 ماه قبل
0
0

با سلام

در پاسخ به سوال شما ذکر چند نکته ضروری می باشد :

در فاز Actual در ستون Complete% نرم افزار MSP درصد تکمیل فعالیت ها توسط کاربر وارد می شود که این درصد تکمیل می تواند بر اساس درصد فیزیکی کار، PMS و .. باشد و این درصد تکمیل، در ارزش وزنی هر فعالیت که این ارزش دهی می تواند بر اساس زمان، هزینه، ترکیبی و .. باشد ضرب شده و در نهایت درصد پیشرفت کل محاسبه می شود.

در نرم افزار MSP ایرادی که وجود دارد این است که شما نمی توانید هم Complete% فعالیت را وارد کنید و هم در ستون Remaining Duration میزان روز باقیمانده از کار هر فعالیت را درج کنید چون این دو به هم وابسته هستند با تغییر یکی ، دومی نیز تغییر می کند و نمی توان این دو را از هم مستقل کرد.

به عنوان مثال یک فعالیت به نام “خاکبرداری فونداسیون ساختمان X ” را با مدت زمان 10 روز و برآورد حجم 1000 متر مکعب را در نظر بگیرید،حال فرض کنید تا تاریخ گزارش، 500 متر مکعب آن انجام شده  است لذا در ستون Complete% عدد 50% (500/1000) را درج می کنید و سپس به تاریخ گزارش Reschedule می کنید و نرم افزار Remaining Duration فعالیت را 5 روز (50%* 10) در نظر می گیرید در حالی که ممکن است شما بخواهید حجم کار باقیمانده را در در مدت زمان 3 روز دیگر به اتمام برسانید که با تایپ عدد 3 در ستون Remaining Duration میزان پیشرفت در ستون Complete%  تغییر خواهد کرده و نهایت درصد کل پروژه تغییر می کند.

برای حل این موضوع باید با استفاده از یک نرفندی این کار را انجام بدهید که توضیح آن کمی طولانی است اگر خواستید می تونیم یک روز را هماهنگ کنیم و بصورت آنلاین براتون توضیح بدهم.

ولی در نرم افزار P6 می توان چنین کاری را به راحتی انجام داد و درصد تکمیل را از مدت زمان باقیمانده مستقل کرد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید