0
0

با سلام

سوالی داشتم در زمینه MSP ممنون میشم راهنمائی بفرمائید:

ستون های Number در نرم افزار MSP بیشتر از تا 2 رقم اعشار نشون نمی دهد با چه ترفندی میشه کاری کرد که تا 4 رقم اعشار نمایش بدهد؟

من می خواهم اوزان فعالیت ها را در ستون number1 وارد کنم و کارفرما تاکید داره که وزن کلی بر اساس 100 باشه از اوجائی که فعالیت های پروژه زیاد است وقتی وزن دهی بین فعالیت ها انجام می دهم عددش خیلی ریز میشه و MSP در ستون number فقط تا دو رقم اعشار را نشان می دهد.

با چه ترفندی میشه کاری کرد که اوزان فعالیت ها تا 4 رقم اعشار به نمایش در بیاد.

 

  • سوادی پرسیده شده 5 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 5 ماه قبل
0
0

با سلام

این موضوع در اکثر پروژه ها به دلیل تعداد زیاد فعالیت ها وجود دارد و به دلیل آنکه نرم افزار MSP تا دو رقم اعشار در ستون های Number نمایش نمی دهد، برای رفع این مشکل معمولا همه اوزان فعالیت ها را در یک ضریبی از 100، محاسبه می کنند،مثلاً 1000,10000،100000 و … تا هنگام وارد کردن اوزان فعالیت ها در نرم افزار MSP عدد صفر نمایش ندهد.

ولی اگر کارفرما تاکید دارد که جمع ارزش وزنی فعالیت ها حتما 100 بشود، شما می توانید ارزش وزنی ها را در ستون های Text وارد کنید و نگران فرمول نویسی هم نباشید چون ستون های Text قابلیت پذیرش فرمول را دارند، می توان هم در ستون های Text فرمول نوشت و هم ستون های دیگر را با ستون های text فرمول نویسی کرد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید