0
0

با سلام

اگه تو یه پروژه ۱ ساله یه برنامه زمانبندی داشته باشیم و الان تو ماه ششم طبق برنامه باید ۶۰ درصد پیشرفت میکردیم ولی ۳۰ درصد پیشرفت کردیم. حالا برای اینکه پروژه طبق همون تاریخ پایان اولیه به پایان برسه، تو ماه های آینده تو هر دوره چقدر باید پیشرفت برنامه ای داشته باشیم که بتونیم انحراف های قبلی رو هم جبران کنیم و پروژه رو سر وقت تموم کنیم.. باید چه کنیم؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • محسن پرسیده شده 1 سال قبل
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
0
0

برای انجام این کار لازم است برنامه جبرانی (Catch Up Plan) تهیه کنید.
?برای تهیه برنامه جبرانی پروژه لازم است در فایل Actual ،تا تاریخی که اطلاعات واقعی وارد شده است، برنامه را Reschedule کنید تا با توجه به روابط بین فعالیت های باقیمانده و اطلاعات واقعی،پایان برآوردی پروژه مشخص شود،در مرحله بعد مسیر بحرانی جدید را شناسائی کنید و سپس با تکنیک های فشرده سازی زمانبندی ، نسبت به کاهش مدت زمان فعالیت های بحرانی ،موازی کاری یا اصلاح روابط پیش نیازی و … اقدام کنید تا یک برنامه زمانبندی جبرانی تهیه شود و با توجه به آن برنامه یک نمودار پیشرفت جدید برای کارهای باقیمانده تا اتمام پروژه استخراج می شود که در این نمودار مشخص خواهد شد که در ماه های آینده باید چقدر پیشرفت کنید تا انحراف مورد نظر جبران شود.

مانند تصویر زیر:

♦️نکات مهم :
1- اتمام پروژه با توجه به فعالیت های باقیمانده در برنامه جبرانی (Catch Up Plan) تا یک تاریخ منطقی قابل کاهش است و این طور نیست که مثلا در پروژه 18 ماه که در طول 12 ماه فقط ده درصد پیشرفت داشته است بخواهیم در 6 ماه باقیمانده، 90 درصد پیشرفت کنیم که این کار نشدنی است.

2- کاهش مدت زمان فعالیت ها یا اصلاح روابط و دیگر تکنیک های فشرده سازی زمانبندی باید با مشورت تیم اجرائی انجام شود تا یک برنامه جبرانی منطقی و قابل انجام ارائه شود، نه اینکه صرفا شما کارشناس کنترل پروژه به تنهائی این کار را انجام دهید چون این کار کاملا اشتباه است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید