0
0

با سلام

من به تازگی در این شرکت مشغول به کار شدم و قبلا هیچ تجربه ای در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه نداشته ام ، این شرکت کارشناسان کنترل پروژه خیلی حرفه ای داره که دارن روی لایحه توجیه تاخیرات پروژه کار می کنند و من خیلی متوجه نمی شوم آیا لازمه یاد بگیرم؟

میشه یه مقدار راجب لایحه توجیه تاخیرات پروژه توضیح بفرمائید ممنون میشم.

 

  • بحیرائی پرسیده شده 1 سال قبل
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
0
0

با سلام

خیلی وقت ها  مشكلاتي در حين اجرای پروژه اتفاق مي افتد که باعث می شود محدوه كار پروژه به صورت كامل در زمان قراردادی به اتمام نمی رسد.

در این صورت پیمانکار نسبت به تهیه مدارک و مستنداتی که در آن دلایل تاخیرات مجاز خود و همچنین مایلستون‌هایی که به دلیل تاخیرات کارفرما باعث بروز تاخیر در اجرای کار شده است (مانند تاخیر در تحویل زمین، ارائه نقشه، دستور کار و …) را با توجه به برنامه زمانبندی تائیدی ،تحت عنوان لایحه توجیه تاخیرات پروژه ، اقدام می نماید و سپس جهت بررسی برای کارفرما و یا مشاور اسال می کند .

لایحه مذکور طی جلسات دفاعیه بین کارفرما ،مشاور و پیمانکار بررسی و در نهایت مدت زمان تاخیرات مجاز و غیر مجاز اعلام می شود.

تسلط به تهیه لایحه توجیه تاخیرات پروژه جزء خدمات تیم‌های حرفه ای برنامه ریزی و کنترل پروژه محسوب می شود و یادگیری آن برای شما که به تازگی در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه وارد شده اید کمی زود است ولی سعی کنید با همکارانتون که در حال تهیه لایحه توجیه تاخیرات پروژه هستند همکاری داشته باشید تا با رویه ها و ترفندهای آن آشنا شوید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید