0
0

سلام استاد

من با msp 2010 کار کردم تو لپ تاپم گزینه report رو داشت و میشد نمودار s رو بدست آورد ولی تو کامپیوتری که این نرم افزار رو توش نصب کردن گزینه report وجود نداشت

کلا نرم افزار مورد داره یا باید از جایی فعالش کنم؟

 سوال مهمتر اینه که مگه منحنی اس رو در شروع پروژه تحویل نمیدن؟

من از طریق report و قسمت چارت منحنی s که بر اساس برنامه زمانبندی برنامه ریزی شده هست بدست آوردم و برای مشاور ارسال کردم ولی ایشون گفتن چنین چیزی درست نیست و بدون عملیات آپدیت و فعالیت های واقعی این منحنی بدرد نمیخوره !

درست فرمودن ایشون؟

 

 

0
0

با سلام

فقط در MSP نسخه های 2013 و 2016 امکان رسم نمودار S-Curve با ابزار Report وجود دارد که قبلا در پست نحوه تهیه S-curve در MSP نسخه 2016 و 2013  فیلم آموزشی آن ارائه شده است.

نموداری که از طریق Report نرم افزار MSP تهیه می شود چند مشکل دارد:

1- بطور پیش فرض با توجه به ارزش وزنی زمانی است محاسبه می کند (البته با ترفندی می توان نمودار S-Curve را با توجه به ارزش وزنی سفارشی در قسمت Report نرم افزار MSP تهیه کرد که در مطالب آموزشی بعدی  در سایت قرار خواهم داد)

2- تاریخ های نمودار S-Curve در نرم افزار MSP با توجه به تاریخ های گزارش پروژه شما منطبق نمی باشد به عنوان مثال در پروژه شما تاریخ های گزارش باید انتهای هر ماه شمسی باشد ولی در قسمت تاریخ نمودار پایان ماه میلادی را در نظر می گیرد.

3- نمی توان همزمان نمودار پیشرفت تجمعی و دوره ای را تهیه کرد

به همین دلایل پیشنهاد می شود اطلاعات پیشرفت پروژه را از MSP استخراج و در اکسل وارد کرده و سپس نمودار S-curve  در اکسل تهیه شود.

منحنی S-curve در فاز برنامه ریزی فقط به تهیه و نمایش نمودار پیشرفت برنامه ای اکتفا می شود ولی زمانی که پروژه وارد فاز کنترل شود باید هر دو نمودار پیشرفت برنامه ای (تا تاریخ پایان پروژه) و هم نمودار پیشرفت واقعی (تا تاریخ گزارش) در نمودار S-curve نمایش داده شود.

در این خصوص پست های آموزشی زیر را مطالعه بفرمائید:

محاسبه همزمان درصد Plan و Actual در یک فایل MSP

تهیه نمودار پیشرفت پروژه بصورت ماهیانه و تجمعی در یک نمودار

Data Date داینامیک در نمودارهای S-curve پروژه

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید