0
0

با سلام

من در ام اس پی فعالیت ها رو پیش نیاز و پس نیاز کردم

الان میخوام اجرای سرامیک کف رو پسنیاز اجرای سقف کاذب کنم ولی پیام میده که نمیشه چون چرخه ایجاد میکنه! من چطوری میتونم سریع تر متوجه شم که کجا این چرخه ایجاد میشه؟

 

با تشکر فراوان

  • saeed پرسیده شده 6 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 6 ماه قبل
0
0

با سلام

برای شناسائی ارتباط لوپ یا حلقه (Loop Or Circle relationship ) در روابط بین فعالیت ها لازم است مسیری که این لوپ ایجاد می کند را مشخص کرده و سپس به اصلاح روابط اقدام کنید که موضوع در MSP کمی زمانبر است که سعی کردم در قالب یک مثال آن را توضیح بدهم.

در مثال زیر وقتی که پیش نیاز فعالیت 9 ، فعالیت 15 قرار داده می شود ارور ظاهر می شود که نمی تواند ارتباط را ایجاد کند چون این فعالیت یا یک زنجیره فعالیت دیگری ،ارتباط دارد (these tasks cant be linked because they’re already kinked through another task chain) که این معنی به وجود حلقه در ارتباطات است.

برای اینکه مسیری که منجر به ایجاد حلقه شده است را مشخص کنید لازم است روی فعالیتی که مسبب ایجاد لوپ شده است (در این مثال فعالیت 15 ) کلیک کرده و سپس به تب format رفته ( اگر تیک Critical Tasks فعال است را غیر فعال کنید ) و  از قسمت task path گزینه predecessor را فعال کنید با انجام این کار مسیری که به فعالیت اولیه (در این مثال فعالیت 9) ارتباط پیدا می کند در گانت چارت با رنگ متفاوت مشخص می شود که شما متوجه خواهید شد دلیل ایجاد لوپ مربوط به چه مسیر ارتباطی فعالیت ها است ، در ادامه می توانید فیلم آموزشی این موضوع را مشاهده بفرمائید:

 

 

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید