0
0

سلام استاد. وقت بخیر

یه سوال داشتم. پس از ثبت اطلاعات واقعی پیشرفت در برنامه، چرا مسیر بحرانی عوض می شود؟ در واقع چرا فعالیتهایی که دارای شناوری صفر بودند دارای شناوری می شوند.؟

ممنون از شما

  • مهمان پرسیده شده 4 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 4 ماه قبل
0
0

با سلام

مسیر بحرانی در شبکه زمانبندی پروژه ها یک مسیر داینامیک بوده که در طول چرخه حیات پروژه و با ورود اطلاعات واقعی دستخوش تغییر خواهد شد.

دلیل داینامیک بودن مسیر بحرانی  این است که با ورود اطلاعالت واقعی فعالیت ها (تاریخ شروع واقعی،تاریخ پایان واقعی و درصد پیشرفت واقعی) ممکن است فعالیت هایی که در بیس لاین اولیه بحرانی بوده است مطابق برنامه Actual شده باشد ولی فعالیت های غیر بحرانی به دلیل آنکه کار را با تاخیر زیاد به اتمام رسانده است ، علاوه بر اینکه از تمام شناوری کل (Total Float) خود استفاده می کند، بحرانی شده و مسیر بحرانی اولیه را تغییر می دهد.

مثال زیر را در نظر بگیرید که مسیر بحرانی مطابق بیس لاین اولیه عبارت است از Start–>Activity2–>Activity4–>Finish

حال پس از ورود اطلاعات واقعی و schedule کردن برنامه تا تاریخ گزارش، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است مایل استون شروع و فعالیت بحرانی  Activity2  مطابق برنامه، Actual شده است ولی فعالیت غیر بحرانی Activity1 با سه روز تاخیر به اتمام رسیده است که با این تاخیر، از تمام شناوری کل خود استفاده کرده و مسیر بحرانی را  به Activity3–>Activity5–>Finish تغییر داده است و فعالیت Activity4 که در بیس لاین اولیه بحرانی بود ، شناوری کل آن به یک روز افزایش پیدا کرد و غیر بحرانی شد:

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید