0
0

با سلام
بعد از بیس لاین گرفتن ، وقتی تاریخ های واقعی شروع فعالیتها رو وارد میکنیم ستون درصد پیشرفت (%complete) نباید به صورت خودکار محاسبه و نمایان بشن؟ مگه درصد پیشرفت برنامه ای رو خود برنامه محاسبه نمیکنه؟ چون میدونم که درصد پیشرفت فیزیکی (واقعی) رو خودمون با احجام محاسبه میکنیم.

0
0

با سلام
برای محاسبه درصد پیشرفت برنامه ای و واقعی در نرم افزار MSP روش های زیادی وجود دارد که برخی روش ها پیچیده است و نتیجه قابل قبولی نخواهند داشت.
توضیح روش شما:
اگر روش محاسبه درصد پیشرفت Plan پروژه شما بر اساس complete% می باشد لازم است از منوی Project قسمت Status گزینه Update Project را زده و سپس گزینه Update work as complete through را انتخاب کرده و در نهایت با انتخاب تاریخ گزارش گیری (ِData date یا Cut off date) درصد complete پروژه بر اساس base line توسط نرم افزار محاسبه می شود.
در این روش لازم است تاریخ های شروع و پایان واقعی در ستون های سفارشی دیگری وارد گردد.
روش شما برای محاسبه درصد پیشرفت پروژه پیشنهاد نمی گردد.

پیشنهاد یک روش ساده:
فایل Plan و Actual پروژه را بصورت مجزا تهیه کنید و درصد پیشرفت Plan را به روش فوق محاسبه کنید و در فایل Actual درصد پیشرفت واقعی را در ستون %complete و تاریخ های واقعی را ستون Actual Start و Actual Finish وارد کنید فقط توجه داشته باشید که لازم یک ستون سفارشی برای W.F و یک ستون سفارشی برای حاصلضرب %com در  W.F تعریف کنید.

روش های حرفه ای و کاربردی :

محاسبه همزمان درصد Plan و Actual در یک فایل MSP

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید