0
0

با سلام خدمت جناب مهنس نجات خواه. تعدادی سوال در مورد نرم افزار P6 داشتم.ممنون می شوم مشکل بنده را حل نمایید.

1- اگر منبعی که دارای تقویم هست به یک فعالیتی که آن فعالیت هم دارای تقویم مخصوص به خودش است تخصیص دهیم، مبنای عملکرد تقویم در نرم افزارP6 به شکل است؟یعنی از چه طریقی می توان به نرم افزار بفهمانیم که ملاک زمان بندی کدام تقویم باشد.همان طور که مستحضرید در MSP گزینه scheduling ignore resource calendar داریم اما بنده درP6 چنین گزینه ای یا مشابه آن ندیدم.

2-  در P6 به چه شکل بودجه را می توان تعریف نمود و اینکه  بعد از آن  چگونه می توانیم  بودجه و هزینه ها را مقایسه کنیم ؟ همان طور که مستحضرید در MSP می توان منبع بودجه را با زدن تیک budget در resource sheet مشخص کرد و سپس در task usage مقایسه ها بودجه و هزینه ها  را انجام داد. در p6 این موضوع به چه شکل است؟

3-فرض کنید در فاز کنترل هستیم.در نظر بگیرید فعالیتی می بایست انجام می شده اما بنا به دلایلی این فعالیت انجام نشده و انجام آن به هفته بعد موکول شده.این موضوع را به چه شکلی می توان در p6 وارد کرد که گزارش به درستی انجام شود؟مثلا در MSP گزینه update project را داریم اما در P6 به چه شکلی است؟

4- اگر هزینه منابع حالت سناریو باشد به چه شکل می توان در p6 وارد کرد؟ مثلا فرض کنید منبعی داریم در  یک پروژه که  هم در تهران و هم در شهرستان باید بکار گرفته شود.مثلا منبع A در تهران هزینه استفاده هر واحد آن در واحد زمان 100 واحدپولی  وهزینه اضافه کاری در واحدزمان 50 واحد پولی اما همان منبع در شهرستان به ترتیب دارای هزینه های 80 و 40 واحد پولی است.این موضوع در p6 به چه شکل وارد می شود؟

  • امیر پرسیده شده 2 هفته قبل
  • آخرین ویرایش 5 روز قبل
0
0

با سلام و وقت به خیر

پاسخ سوال یک در پست آموزشی انواع فعالیت در نرم افزار پریماورا توضیح داده شده است.

پاسخ سوال دو : برای تعریف و تخصخص بودجه در نرم افزار P6 می توانید از تخصیص Expense , یا یک منبع از نوع labor به فعالیت ها این کار را انجام دهید و سپس در ستون Budgeted Expense Cost یا  Budget labor cost هزینه هر فعالیت وارد کرده و پس از ذخیره بیس لاین می توانید با هزینه های واقعی مقایسه کنید و با ابزار Report همانند MSP می توانبد خروجی بگیرید

پاسخ سوال 3: در فاز  کنترل (Actual) با زدن دکمه F9 یا tools—>Schedule پروژه را به تاریح مورد نظر (Data Date) بروز رسانی کنید تا فعالیت های انجام نشده به بعد تاریخ Data Date شیفت پیدا کند.

پاسخ سوال 4 :در نمای Resource در تب Unit & Price با اضافه کردن ستون های Price/unit 3 ,Price/unit 2 (یا internal,external) قیمت های مختلف یک منبع را تعریف کنید:

سپس در نمای Activity پس از تخصخص منیع مورد نظر ، در تب Resource با اضافه کردن ستون Rate Type قیمت مورد نظر آن منبع را انتخاب کنید:

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید