0
0

با سلام

برنامه زمانبندی من دچار تغییرات زمانی شده و تغریبا یک ماه به جلو باید بره. ولی چون 600 فعالیت دارم خیلی زمان بره.

آیا راهی وجود داره که بتونم کلیه فعالیت ها رو یک جا  یک ماه به جلو شیفت بدم؟

  • ثمین پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
  • سلام ، اگر زمان شروع پروژه یک ماه جلوتر رفته بنظرم می تونید ک زمان شروع رو یک ماه جلوتر ببرید البته بایستی پیشرفت برنامه ای رو ابتدا صفر کنید .
  • با سلام بله دقیقا ،اگر منظور ایشان انتقال تاریخ شروع پروژه به یک ماه جلوتر باشد ،می توان تاریخ Start پروژه را به تاریخ مورد نظر انتقال داد. ولی اگر منظور ایشان تهیه برنامه جبرانی با توجه به actual باشد در قسمت پائین توضیح داده شده است
0
0

با سلام

من سوال شما را اینطور متوجه شدم که زمان پایان برنامه زمانبندی مصوب پروژه (بیس لاین اولیه) بنا به مجوز کارفرما یک ماه به جلو رفته و مطابق آن تاریخ برنامه زمانبندی جبرانی پروژه تهیه گردد.

با توجه به روش شما یعنی :همه فعالیت ها را در برنامه زمانبندی یک ماه به جلو شیف دهیم که با این کار مسیر بحرانی و روابط بین فعالیت را اصلا در نظر نگرفته اید که کار اشتباهی می باشد، به عنوان مثال اگر یک فعالیت 30 روزه را یک ماه به جلو شیفت دهید تمامی فعالیت های پس نیاز خود را شیفت می دهد و که این کار باعث می شود تاریخ پایان پروژه بیش از یک ماه به جلو رود.

به طور معمول برنامه جبرانی (Catch-up Plan) بر روی فایل Actual تهیه می گردد که بر این اساس تاریخ جدید پایان پروژه که مورد توافق ارکان پروژه قرار گرفته است ثابت بوده و غیر قابل تغییر است، حال شما باید با توجه به شناسایی فعالیت های مسیر بحرانی و اصلاح روابط بین آنها (همچنین lag و Lead ) نسبت به تهیه برنامه جبرانی اقدام می کنید.

در تصاویر زیر خروجی اطلاعات پیشرفت پروژه که از نرم افزار MSP یا P6 که قبل و پس از تهیه برنامه جبرانی حاصل شده است را مشاهده می کنید:

نمودار Plan و Actual

base line Vs actual.

نمودار Plan و Actual به همراه نمودار برنامه جبرانی:

Catch-up plan.

و اگر سوال شما این است که تاریخ شروع پروژه یک ماه به جلو رفته است فقط کافی تاریخ Start پروژه را به ماه جلوتر انتقال دهید و همان مطلبی است که آقای کاوه در نظرات اعلام نمودند.

 

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید