0
0

با سلام

آیا می شود برنامه ریزی تولید را با استفاده از نرم افزار P6 یا MSP انجام داد؟

در حال حاضر من در یک کارخانه تولیدی مشغول هستم و از من خواسته اند که الویت تولید،گلوگاه های تولید،برنامه ریزی تولید،شناسایی تاخیرات تولید ،سهم تاخیرات و … را محاسبه کنم ،با توجه به تسلطی که شما به مباحث برنامه ریزی و کنترل پروژه دارید آیا می توان این موارد را با استفاده از نرم افزار P6 یا MSP اجرایی نمود؟

  • حامد کریمی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

بله امکان تهیه برنامه ریزی تولید با نرم افزار MSP و P6 وجود دارد،(البته پیشنهاد اول من استفاده از P6 است)

یکی از خدماتی که بنده ارائه می دهم پیاده سازی برنامه ریزی تولید در کارخانه های تولیدی می باشد که شامل تهیه دستور العمل ها و فرم ها و گزارشات تا آموزش برنامه ریزی تولید در نرم افزارP6 می باشد.

پیاده سازی برنامه ریزی تولید با استفاده از نرم افزارهای فوق کمی متفاوت از پروژهای مرسوم EPC  می باشد، به دلیل آنکه منابع تولید (شامل دستگاه ها و نیروی انسانی) مشخص است در نتیجه باید منابع اصلی در نرم افزارها تعریف و تخصیص یابند تا بتوان بصورت هفتگی(یا دو هفتگی)، میزان تولید هر دستگاه را با توجه به منابع موجود، الویت ساخت و دیگر موارد در نرم افزار P6 زمانبندی کرد،سپس آن برنامه توسط واحد برنامه ریزی کارخانه در قالب فرم های تهیه شده در نرم افزار P6 به خط تولید،QC و .. ارائه و تکمیل می شود،در پایان هر روز اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزار وارد می گردد و میزان راندمان،سهم تاخیرات،شناسایی گلوگاه های تولید،شناسایی واحدهایی که مسبب تاخیر شده اند و …  قابل ردیابی و گزارش دهی می باشد.

 

 

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید