طراحی داشبوردهای مدیریتی در اکسل

ساخت داشبوردهای مدیریتی اکسل در کنترل پروژه:

اکسل یکی از نرم افزارهای پرکابردی است که در برنامه ریزی و کنترل پروژه نیز، مورد استفاده قرار می گیرد ، یادگیری و تسلط به این نرم افزار علاوه بر آشنایی کامل با نرم افزارهای MSP و P6 برای یک کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه بسیار مهم و حیاتی می باشد…

 

از انواع کاربرد اکسل در کنترل پروژه می توان به تهیه انواع گزارشات پروژه،تهیه انواع جداول و نمودارهای پیشرفت پروژه ،تهیه WBS،تهیه CBS ،محاسبات پیشرفت ،جداول Pivotو  … اشاره نمود، در این پست قصد دارم یکی از کاربردهای مهم اکسل در کنترل پروژه را به شما معرفی کنم.

یکی از قابلیت های مهمی که اکسل دارا بوده و بسیار کاربردی است، تهیه و ساخت انواع داشبوردهای کنترلی و مدیریتی می باشد، به طوری که بتوان در یک صفحه اکسل تمامی اطلاعات یک یا چند پروژه را در آن مشاهده نمود .

در فایل ویدئویی زیر  یک داشبورد مدیریت چند پروژه در اکسل معرفی کرده ام که قابلیت مشاهده اطلاعات چند پروژه بصورت انتخابی در آن وجود دارد .

تهیه انواع داشبورد در اکسل از مباحث پیشرفته آمورش اکسل می باشد که  در دوره های آموزش کاربرد اکسل در کنترل پروژه(مقدماتی و پیشرفته) برای دوستانی که در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه فعالیت می کنند و علاقه مند به یادگیری آنها می باشند ،آموزش می دهم.

 

داشبورد مدیریتی در اکسل(دانلود فایل)

مشاهده بصورت آنلاین

 دوره های آموزشی

مشاهده دیگر نمونه های کاربرد اکسل در کنترل پروژه

 

دیدگاهتان را بنویسید