تفاوت Primavera P6 EPPM و Primavera P6 PPM

نرم افزار Primavera P6 در قالب دو برنامه مجزا به نام های PPM و EPPM توسط شرکت Oracle تهیه و ارائه می گردد،که در این پست قصد دارم به تفاوت های این دو بپردازم:

Primavera P6 PPM:

مخفف Primavera P6 Professional Project Management می باشد،این نرم افزار Windows Base بوده و ابزاری برای تهیه برنامه زمانبندی و کنترل انواع پروژه ها می باشد که اکثر کارشناسان برنامه ریزی و کنترل پروژه در ایران،با این برنامه آشنا و در حال کار با آن هستند.

Primavera PPM به سرعت به یک ابزار استاندار مدیریت پروژه تبدیل شده است که در بسیاری صنایع مختلف از جمله نفت ،گاز و نیروگاه در فازهای مهندسی و اجرا استفاده می گردد.

Primavera PPM هم بصورت تک کاربره (stand alone) و هم بصورت چند کاربره(Enterprise) مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالت stand alone ،نرم افزار و دیتابیس هر دو فقط بر روی یک کامپیوتر نصب می شود ولی در حالت Enterprise ،دیتا بیس بر روی یک سرور نصب شده و نرم افزار P6 PPM بر روی هر یک از کامپیوتر کاربران نصب می گردد.

 

 

Primavera P6 PPM ویژگی ها
قابل اجرا بر روی فقط windows
Data Base Microsoft SQL یا Oracle
آخرین ورژن ۱۵٫۲
متداول ترین ورژن ۷

Primavera P6 EPPM:

مخفف Primavera P6 Enterprise Project Portfolio Management می باشد.Primavera P6 EPPM:

P6 EPPM یک مجموعه کاملا جدیدی از ویژگی ها و قابلیت ها با گرافیک بالا بوده که از نظر نمودارها،pivot table و تهیه داشبورد بسیار کامل می باشد.

P6 EPPM یک ابزار پیشرفته تحت وب (web base)برای مدیریت(زمان،هزینه،منبع و ریسک) و مقایسه چندین پروژه ،طرح و پورتفولیو در سازمان می باشد.

Primavera P6 EPPM ویژگی ها
قابل اجرا بر روی وب (هر مرورگری)
Data Base Microsoft SQL یا Oracle
آخرین ورژن ۱۵٫۲
متداول ترین ورژن ۸٫۲

تصاویری از نمای Primavera P6 EPPM:

p6eppm_2

p6eppm_3

p6eppm_4

p6eppm_1

پاسخ دهید